RHS0E821MCN1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
RHS0E821MCN1GS
JLCPCB Part #
C2162555
Package
SMD,D8xL11.7mm
Description
-55℃~+105℃ 11.7mm 2.5V 2000hrs@105℃ 5.4A@100kHz 820uF 8mm 9mΩ@100kHz Polymer ±20% SMD,D8xL11.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS