RHA0G561MCN1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
RHA0G561MCN1GS
JLCPCB Part #
C2161831
Package
SMD,D8xL6.7mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 4V 560uF 5A@100kHz 6.7mm 8mm 8mΩ@100kHz Polymer ±20% SMD,D8xL6.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS