RHA0E821MCN1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
RHA0E821MCN1GS
JLCPCB Part #
C3275116
Package
SMD,D8xL6.7mm
Description
-55℃~+105℃ 2.5V 2000hrs@105℃ 500mA@120Hz 6.7mm 820uF 8mm 8mΩ Polymer ±20% SMD,D8xL6.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS