RHA0E102MCN1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
RHA0E102MCN1GS
JLCPCB Part #
C2161658
Package
SMD,D8xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 1000uF 2.5V 2000hrs@105℃ 5A@100kHz 7.7mm 8mm 8mΩ@100kHz Polymer ±20% SMD,D8xL7.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS