PCK0J331MCO1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCK0J331MCO1GS
JLCPCB Part #
C2161684
Package
SMD,D8xL7mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 330uF 6.3V 7mm 8mm 9mΩ@100kHz Polymer ±20% SMD,D8xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS