PCK0G471MCO1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCK0G471MCO1GS
JLCPCB Part #
C3275141
Package
SMD,D8xL7mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 4.5A@100kHz 470uF 4V 7mm 8mm 9mΩ Polymer ±20% SMD,D8xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS