PCK0E391MCO1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCK0E391MCO1GS
JLCPCB Part #
C2162680
Package
SMD,D6.3xL6mm
Description
-55℃~+105℃ 10mΩ@100kHz 2.5V 2000hrs@105℃ 390uF 6.3mm 6mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL6mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS