PCF1D390MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCF1D390MCL1GS
JLCPCB Part #
C2161959
Package
SMD,D8xL7mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 20V 39uF 45mΩ@100kHz 7mm 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS