PCF1D121MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCF1D121MCL1GS
JLCPCB Part #
C3275650
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 10mm 120uF 2.8A@100kHz 2000hrs@105℃ 20V 35mΩ Polymer ±20% SMD,D10xL10mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS