PCF1C3R3MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCF1C3R3MCL1GB
JLCPCB Part #
C2161856
Package
SMD,D4xL5.5mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 2000hrs@105℃ 260mΩ 3.3uF 4mm 5.5mm 660mA@100kHz Polymer ±20% SMD,D4xL5.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS