PCF1C331MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCF1C331MCL1GS
JLCPCB Part #
C3275290
Package
SMD,D10xL12.7mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 12.7mm 14mΩ 16V 2000hrs@105℃ 330uF 5A@100kHz Polymer ±20% SMD,D10xL12.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS