PCF1A4R7MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCF1A4R7MCL1GB
Description
-55℃~+105℃ 10V 2000hrs@105℃ 240mΩ 4.7uF 4mm 5.5mm 670mA@100kHz Polymer ±20% - Polymer Aluminum Capacitors ROHS