PCF1A150MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCF1A150MCL1GB
JLCPCB Part #
C2161769
Package
SMD,D4xL5.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 15uF 2000hrs@105℃ 200mΩ 4mm 5.5mm 700mA@100kHz Polymer ±20% SMD,D4xL5.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS