LQR2V272MSEG
MFR.Part #
LQR2V272MSEG
JLCPCB Part #
C1590563
Package
Bolt,D63.5xL83mm
Description
-25℃~+85℃ 10.6A@120Hz 2700uF 28.6mm 350V 5000hrs@85℃ 63.5mm 83mm ±20% Bolt,D63.5xL83mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS