LQR2V102MSECBB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
LQR2V102MSECBB
JLCPCB Part #
C3815924
Package
Bolt,D35xL103mm
Description
-25℃~+85℃ 1000uF 103mm 12.7mm 350V 35mm 4.3A@120Hz 5000hrs@85℃ ±20% Bolt,D35xL103mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS