LQR2G472MSEGBN
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
LQR2G472MSEGBN
JLCPCB Part #
C1618714
Package
Bolt,D63.5xL153mm
Description
-25℃~+85℃ 153mm 26.18A@10kHz 28.6mm 400V 4700uF 5000hrs@85℃ 63.5mm ±20% 螺栓,D63.5xL153mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS