LNY2W472MSEH
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
LNY2W472MSEH
JLCPCB Part #
C1590997
Package
Bolt,D76.2xL105mm
Description
-40℃~+85℃ 105mm 15.6A@120Hz 2000hrs@85℃ 31.8mm 450V 4700uF 76.2mm ±20% Bolt,D76.2xL105mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS