LNY2W392MSEH
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
LNY2W392MSEH
JLCPCB Part #
C1590148
Package
Bolt,D76.2xL95mm
Description
-40℃~+85℃ 14A@120Hz 2000hrs@85℃ 31.8mm 3900uF 450V 76.2mm 95mm ±20% Bolt,D76.2xL95mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS