LNY2G562MSEG
MFR.Part #
LNY2G562MSEG
JLCPCB Part #
C1588131
Package
Bolt,D63.5xL140mm
Description
-40℃~+85℃ 140mm 16.9A@120Hz 2000hrs@85℃ 28.6mm 400V 5600uF 63.5mm ±20% Bolt,D63.5xL140mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS