LNU2G272MSEGBN
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
LNU2G272MSEGBN
JLCPCB Part #
C1643343
Package
Bolt,D63.5xL83mm
Description
-40℃~+105℃ 16.66A@10kHz 2700uF 28.6mm 400V 5000hrs@105℃ 63.5mm 83mm ±20% 螺栓,D63.5xL83mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS