LNT2G562MSEH
MFR.Part #
LNT2G562MSEH
JLCPCB Part #
C1590029
Package
Bolt,D76.2xL153mm
Description
-25℃~+105℃ 153mm 23.7A@120Hz 31.8mm 400V 5000hrs@105℃ 5600uF 76.2mm ±20% Bolt,D76.2xL153mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS