LNT2G222MSEG
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
LNT2G222MSEG
JLCPCB Part #
C1590898
Package
Bolt,D63.5xL103mm
Description
-25℃~+105℃ 103mm 16.1A@10kHz 2200uF 28.6mm 400V 5000hrs@105℃ 63.5mm ±20% Bolt,D63.5xL103mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS