LNT2A153MSEB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
LNT2A153MSEB
JLCPCB Part #
C3813120
Package
Bolt,D63.5xL103mm
Description
-40℃~+105℃ 100V 103mm 15000uF 2000hrs@105℃ 28.6mm 63.5mm 7.8A@120Hz ±20% Bolt,D63.5xL103mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS