LNR1C473MSE
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
LNR1C473MSE
JLCPCB Part #
C1589875
Package
Bolt,D35xL83mm
Description
-40℃~+85℃ 12.7mm 16V 35mm 47000uF 5000hrs@85℃ 6.4A@120Hz 83mm ±20% Bolt,D35xL83mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS