LNK2V472MSEGBB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
LNK2V472MSEGBB
JLCPCB Part #
C1616970
Package
Bolt,D63.5xL118mm
Description
-25℃~+85℃ 118mm 13.8A@120Hz 28.6mm 350V 4700uF 5000hrs@85℃ 63.5mm ±20% 螺栓,D63.5xL118mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS