LNC2H152MTEG
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
LNC2H152MTEG
JLCPCB Part #
C1616804
Package
Bolt,D63.5xL83mm
Description
-40℃~+85℃ 1500uF 16.24A@10kHz 28.6mm 5000hrs@85℃ 500V 63.5mm 83mm ±20% 螺栓,D63.5xL83mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS