LNC2G332MTEH
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
LNC2G332MTEH
JLCPCB Part #
C1617092
Package
Bolt,D76.2xL73mm
Description
-40℃~+85℃ 21.42A@10kHz 31.8mm 3300uF 400V 5000hrs@85℃ 73mm 76.2mm ±20% 螺栓,D76.2xL73mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS