LNC2G222MSEF
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
LNC2G222MSEF
JLCPCB Part #
C1590329
Package
Bolt,D51xL103mm
Description
-40℃~+85℃ 103mm 18.2A@10kHz 2200uF 22mm 400V 5000hrs@85℃ 51mm ±20% Bolt,D51xL103mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS