LGY2A222MELA50
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
LGY2A222MELA50
JLCPCB Part #
C6079058
Package
Plugin,D25xL50mm
Description
-40℃~+105℃ 100V 10mm 2.2A@120Hz 2200uF 25mm 5000hrs@105℃ 50mm ±20% Plugin,D25xL50mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS