LGU2D391MELY
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
LGU2D391MELY
JLCPCB Part #
C3722500
Package
Plugin,D20xL40mm
Description
-40℃~+105℃ 1.31A@120Hz 10mm 200V 20mm 3000hrs@105℃ 390uF 40mm ±20% Plugin,D20xL40mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS