LGR2W271MELC45
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
LGR2W271MELC45
JLCPCB Part #
C6287211
Package
Plugin,D35xL45mm
Description
-25℃~+105℃ 1.19A@120Hz 10000hrs@105℃ 10mm 270uF 35mm 450V 45mm ±20% Plugin,D35xL45mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS