LGC2H561MELC50
MFR.Part #
LGC2H561MELC50
JLCPCB Part #
C20297589
Package
Plugin,D35xL50mm
Description
-40℃~+105℃ 10mm 3.1889A@50kHz 35mm 5000hrs@105℃ 500V 50mm 560uF ±20% Plugin,D35xL50mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS