LGC2H561MELB60
MFR.Part #
LGC2H561MELB60
JLCPCB Part #
C20297588
Package
Plugin,D30xL60mm
Description
-40℃~+105℃ 10mm 3.3462A@50kHz 30mm 5000hrs@105℃ 500V 560uF 60mm ±20% Plugin,D30xL60mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS