GYE1V181MCQ1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
GYE1V181MCQ1GS
JLCPCB Part #
C6569346
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-55℃~+125℃ 10.5mm 180uF 27mΩ 300mA@120Hz 35V 4000hrs@125℃ 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS