GYD1V101MCW1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
GYD1V101MCW1GS
JLCPCB Part #
C3274397
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-55℃~+150℃ 10.5mm 1000hrs@150℃ 100uF 210mA@120Hz 27mΩ 35V 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS