GYD1E271MCW1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
GYD1E271MCW1GS
JLCPCB Part #
C3274307
Package
SMD,D10xL11mm
Description
-55℃~+150℃ 1000hrs@150℃ 10mm 11mm 20mΩ 25V 270mA@120Hz 270uF ±20% SMD,D10xL11mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS