GYC1V680MCW1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
GYC1V680MCW1GS
JLCPCB Part #
C1517633
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+135℃ 1.4A@100kHz 2000hrs@135℃ 35V 40mΩ@100kHz 6.3mm 68uF 7.7mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS