GYC1J100MCQ1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
GYC1J100MCQ1GS
JLCPCB Part #
C3275325
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-55℃~+135℃ 10uF 120mΩ 150mA@120Hz 2000hrs@135℃ 6.1mm 6.3mm 63V ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS