GYC1H101MCQ1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
GYC1H101MCQ1GS
JLCPCB Part #
C1848747
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-55℃~+135℃ 1.6A@100kHz 100uF 10mm 10mm 28mΩ@100kHz 4000hrs@135℃ 50V ±20% SMD,D10xL10mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS