GYC1E560MCQ1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
GYC1E560MCQ1GS
JLCPCB Part #
C1848757
Package
SMD,D6.3xL5.8mm
Description
-55℃~+135℃ 2000hrs@135℃ 25V 5.8mm 50mΩ@100kHz 56uF 6.3mm 900mA@100kHz ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS