GYC1E471MCQ1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
GYC1E471MCQ1GS
JLCPCB Part #
C5755876
Package
SMD,D10xL13mm
Description
-55℃~+135℃ 10mm 13mm 16mΩ 25V 4000hrs@135℃ 470uF 525mA@120Hz ±20% SMD,D10xL13mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS