GYC1E221MCQ1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
GYC1E221MCQ1GS
JLCPCB Part #
C1848753
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-55℃~+135℃ 1.6A@100kHz 10mm 2000hrs@135℃ 220uF 25V 27mΩ@100kHz 8mm ±20% SMD,D8xL10mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS