GYC1E101MCQ1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
GYC1E101MCQ1GS
JLCPCB Part #
C1848752
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+135℃ 1.4A@100kHz 100uF 2000hrs@135℃ 25V 35mΩ@100kHz 6.3mm 7.7mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS