GYB1V151MCQ1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
GYB1V151MCQ1GS
JLCPCB Part #
C5755868
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 10000hrs@105℃ 150uF 27mΩ 345mA@120Hz 35V 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS