GYB1H330MCW1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
GYB1H330MCW1GS
JLCPCB Part #
C3275019
Package
SMD,D6.3xL8.7mm
Description
-55℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 240mA@120Hz 33uF 40mΩ 50V 6.3mm 8.7mm ±20% SMD,D6.3xL8.7mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS