GYB1E101MCQ1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
GYB1E101MCQ1GS
JLCPCB Part #
C3275560
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 100uF 25V 300mA@120Hz 30mΩ 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS