GYA1J560MCW1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
GYA1J560MCW1GS
JLCPCB Part #
C1517657
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-55℃~+125℃ 1.4A@100kHz 10mm 10mm 30mΩ@100kHz 4000hrs@125℃ 56uF 63V ±20% SMD,D10xL10mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS