PTVS6V5S1UR,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
PTVS6V5S1UR,115
JLCPCB Part #
C2443388
Package
SOD-123W
Description
-55℃~+150℃ 35.7V 400W@10/1000us 43.5A@10/1000us 5uA 6.5V 7.6V IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SOD-123W ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS