PTVS6V5P1UP,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
PTVS6V5P1UP,115
JLCPCB Part #
C553461
Package
SOD-128
Description
11.2V 53.6A 5uA 6.5V 600W 7.22V IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SOD-128 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS