PTVS36VP1UTP,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
PTVS36VP1UTP,115
JLCPCB Part #
C553417
Package
SOD-128
Description
-55℃~+185℃ 10.3A 100nA 36V 40V 58.1V 600W IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SOD-128 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS